NATALIA

dr n. med. Natalia ROGIŃSKA
Jest lekarką, specjalistką pediatrii oraz psycholożką.
Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z Kardiologii Dziecięcej oraz w trakcie 4-letniego szkolenia w dziedzinie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. 

  • Uzyskała specjalizację w dziedzinie pediatrii w Klinice Kardiologii, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 
  • Doktorat w dziedzinie nauk medycznych obroniła z wyróżnieniem  w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 
  • Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 
  • Dyplom magistra psychologii uzyskała na Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego 

W codziennej pracy wykorzystuje aktualną wiedzę medyczną i wspiera się umiejętnościami, które stale doskonali. Biegle posługuje się w codziennej pracy diagnostyką ultrasonograficzną, która pozwala rozwiać wiele wątpliwości na miejscu, w gabinecie, bez konieczności odsyłania małego pacjenta do szpitala. 

Ma bogate doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i nie ukrywa, że to co jest moim zawodem, jest jednocześnie jej życiową pasją. Mały Gabinet Lekarski to jej ulubione miejsce pracy.

Zapraszamy do śledzenia profilu  na profilu na instagramie:  @dr_Empiria i @malygabinetlekarski

AGNIESZKA

Agnieszka Fiszer-Rdzany  jest specjalistką w dziedzinie neurologii dziecięcej i pediatrii, lekarką z wieloletnim doświadczeniem pracy w szpitalu, w poradniach specjalistycznych oraz w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Specjalizację z pediatrii realizowała w Oddziale Alergologii Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza, a specjalizację z Neurologii Dziecięcej w Oddziale Neurologii Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Aktualnie pracuje na Oddziale Neurologii Dziecięcej w Oddziale Neurologii Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

W Małym Gabinecie Lekarskim Agnieszka przeprowadza konsultacje specjalistyczne z zakresu neurologii dziecięcej oraz realizuje wizyty pediatryczne. W zakresie zainteresowań ma leczenie padaczki wieku dziecięcego, bóle głowy u dzieci, zaburzenia rozwoju, trudności szkolne oraz choroby rzadkie, szczepienia.

Prywatnie Agnieszka jest mamą dwójki chłopców, fanką gier planszowych oraz włóczęg po bezdrożach w towarzystwie dzieci i psa.

EWA

Ewa Kowalewska-Majewska jest doświadczoną lekarką pediatrą z pasją realizującą się w pracy ambulatoryjnej z dziećmi w każdym wieku ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ukończyła studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, uzyskała stopień specjalisty w dziedzinie Pediatrii w 2009 roku, szkolenie pediatryczne odbyła w Klinice Onkologii Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka (IPCZD). 

W Małym Gabinecie Lekarskim przeprowadza wizyty pediatryczne – zarówno dzieci chorych jak i zdrowych, przeprowadza kwalifikację do szczepień, a także wykonuje badania USG płuc.  

Ma niezwykle szerokie spojrzenie na pediatrię i dużą czujność, jest entuzjastką szczepień i profilaktyki. Za problem szczególnie ważny  uważa zdrowie  psychiczne  dzieci i młodzieży zwłaszcza w  aspekcie  funkcjonowania szkolnego.  

Prywatnie Ewa jest mamą  dwojga nastolatków z Zespołem Aspergera, ma dwa  koty i  gekona orzęsionego.

MAGDA

Magdalena Ossolińska – jest specjalistką w dziedzinie pediatrii i pulmonologii dziecięcej, lekarką z wieloletnim doświadczeniem pracy w szpitalu, w poradniach specjalistycznych (pulmonologicznej, audiologicznej) i w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). 

Specjalizację z pediatrii realizowała w Klinice Pediatrii i Żywienia i Chorób Metabolicznych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (IP-CZD). Specjalizację z Pulmonologii realizowała pracując w Oddziale Pulmonologii i Alergologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury oraz w Poradni Pulmonologicznej IP-CZD.

Aktualnie pracuje na Oddziale Pulmonologii Dziecięcej w Mazowieckim Centrum Leczenia Gruźlicy i Chorób Płuc w Otwocku oraz w Przychodni POZ w Józefowie. 

W Małym Gabinecie Lekarskim przeprowadza konsultacje specjalistyczne z zakresu pulmonologii dziecięcej, oraz realizuje wizyty pediatryczne. 

Zajmuje się diagnostyką nieinwazyjną chorób płuc: wykonuje badanie USG, spirometrię. 

Prywatnie Magda jest mamą piątki dzieci, biegaczką oraz pasjonatką literatury. Aktywnie promuje powszechne czytanie dzieciom od maleńkości:)

DOMINIKA

 Dominika Łydkowska-Jastrzębska jest fizjoterapeutką i doradczynią noszenia ClauWi.
Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Interesuje się wspieraniem rozwoju ruchowego najmłodszych, wsparciem fizjoterapeutycznym dla kobiet po porodach z różnym finałem – siłami natury i drogą cesarskiego cięcia.

Powinniście wiedzieć, że Dominika przywiązuje niemowlaczka do siebie chustą, szybciej, niż trwa rozłożenie każdego wózka Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, żeby sprawnie i bezpiecznie dla dziecka korzystać z bliskości, jaką daje noszenie w chuście – Dominika z pewnością cierpliwie i do skutku pomoże ci opanować sztukę motania! Prywatnie Dominika jest żoną, fanką gier planszowych i gotowania.

 

EWA

Ewa Kamińska El-Hassan – magister położnictwa, Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna, Licencjonowana Dietetyczka, wykładowczyni akademicka, a przede wszystkim Mama karmiąca. Jej rozprawa doktorska dotyczy… Mleka, a jakżeby inaczej! Jej wiedza o mleku kobiecym jest zadziwiająca i wykracza daleko poza wyliczankę jego właściwości i zalet zdrowotnych. Potrafi odkryć przed rozmówcą setki niesamowitych właściwości tego pokarmu, przez co staje się jasne, dlaczego mleko stał się dla Ewy ulubionym materiałem rozważań naukowych i tematem jej licznych publikacji.

Na co dzień pracuje w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie zajmuje się edukacją, wspieraniem i rozwiązywaniem problemów laktacyjnych u Mam w początkach ich Mlecznej Drogi. Do wszystkich konsultacji podchodzi holistycznie: uwzględniając każdy aspekt funkcjonowania relacji mama-dziecko, dziecko-rodzina. Ewa jest również dietetykiem, który pomoże Wam w oswojeniu tematu rozszerzania diety u niemowląt, żywienia małych dzieci oraz odżywiania w okresie ciąży i laktacji.

Ewa wybrała dla Was najwygodniejszy fotel do karmienia i służy Wam swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem w Małym Gabinecie Lekarskim!