NATALIA

dr n. med. Natalia ROGIŃSKA
Jest lekarką, specjalistką pediatrii oraz psycholożką.
Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z Kardiologii Dziecięcej oraz w trakcie 4-letniego szkolenia w dziedzinie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. 

  • Uzyskała specjalizację w dziedzinie pediatrii w Klinice Kardiologii, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 
  • Doktorat w dziedzinie nauk medycznych obroniła z wyróżnieniem  w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 
  • Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego 
  • Dyplom magistra psychologii uzyskała na Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego 

W codziennej pracy wykorzystuje aktualną wiedzę medyczną i wspiera się umiejętnościami, które stale doskonali. Biegle posługuje się w codziennej pracy diagnostyką ultrasonograficzną, która pozwala rozwiać wiele wątpliwości na miejscu, w gabinecie, bez konieczności odsyłania małego pacjenta do szpitala. 

Ma bogate doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi i nie ukrywa, że to co jest moim zawodem, jest jednocześnie jej życiową pasją. Mały Gabinet Lekarski to jej ulubione miejsce pracy.

Zapraszamy do śledzenia profilu  na profilu na instagramie:  @dr_Empiria i @malygabinetlekarski

Wizyty pediatryczne realizują również doświadczone pediatryczki:

 

AGATA

Agata Paczesna jest lekarką, specjalistką pediatrii, w trakcie specjalizacji z kardiologii dziecięcej. Uzyskała tytuł specjalistki w Klinice Kardiologii w Centrum Zdrowia Dziecka.

Studiowała na Wydziale Lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją codzienną pracę z małym pacjentem opiera na aktualnych wytycznych i zaleceniach.

W razie potrzeby wykona USG płuc w czasie tej samej wizyty oraz zinterpretuje tajemnicze szlaczki zwane EKG. Jej medycznym konikiem jest choroba Kawasakiego oraz jej kardiologiczne powikłania.

Śmieje się, że jej zawód jest nie tyle powołaniem, co karmą za naganne (!) zachowanie w gabinecie pediatrycznym. Wciąż pamięta własne plucie, kopanie i rzucanie się z krzykiem na podłogę w trakcie próby jej zbadania. W swojej pracy stara się przełamać zakodowany schemat ponurej pediatrzycy, opowiadając małym pacjentom o krasnoludkach mieszkających w uszach i pszczółkach zostawiających w nich miodek.

Prywatnie jest szczęśliwą mamą małej charakternej psinki. Kocha góry, pyszne jedzenie i ukryte chatki z dala od cywilizacji. Hobbystycznie układa tysiące puzzli i z zapałem bierze udział w corocznych międzynarodowych zawodach – World Puzzles Days.

AGNIESZKA

Agnieszka Fiszer-Rdzany  jest specjalistką w dziedzinie neurologii dziecięcej i pediatrii, lekarką z wieloletnim doświadczeniem pracy w szpitalu, w poradniach specjalistycznych oraz w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Specjalizację z pediatrii realizowała w Oddziale Alergologii Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza, a specjalizację z Neurologii Dziecięcej w Oddziale Neurologii Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza w Warszawie. Aktualnie pracuje na Oddziale Neurologii Dziecięcej w Oddziale Neurologii Szpitala Dziecięcego im. Jana Bogdanowicza w Warszawie.

W Małym Gabinecie Lekarskim Agnieszka przeprowadza konsultacje specjalistyczne z zakresu neurologii dziecięcej oraz realizuje wizyty pediatryczne. W zakresie zainteresowań ma leczenie padaczki wieku dziecięcego, bóle głowy u dzieci, zaburzenia rozwoju, trudności szkolne oraz choroby rzadkie, szczepienia.

Prywatnie Agnieszka jest mamą dwójki chłopców, fanką gier planszowych oraz włóczęg po bezdrożach w towarzystwie dzieci i psa.

EWA

Ewa Kowalewska-Majewska jest doświadczoną lekarką pediatrą z pasją realizującą się w pracy ambulatoryjnej z dziećmi w każdym wieku ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Ukończyła studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, uzyskała stopień specjalisty w dziedzinie Pediatrii w 2009 roku, szkolenie pediatryczne odbyła w Klinice Onkologii Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka (IPCZD). 

W Małym Gabinecie Lekarskim przeprowadza wizyty pediatryczne – zarówno dzieci chorych jak i zdrowych, przeprowadza kwalifikację do szczepień, a także wykonuje badania USG płuc.  

Ma niezwykle szerokie spojrzenie na pediatrię i dużą czujność, jest entuzjastką szczepień i profilaktyki. Za problem szczególnie ważny  uważa zdrowie  psychiczne  dzieci i młodzieży zwłaszcza w  aspekcie  funkcjonowania szkolnego.  

Prywatnie Ewa jest mamą  dwojga nastolatków z Zespołem Aspergera, ma dwa  koty i  gekona orzęsionego.

MAGDA

Magdalena Ossolińska – jest specjalistką w dziedzinie pediatrii i pulmonologii dziecięcej, lekarką z wieloletnim doświadczeniem pracy w szpitalu, w poradniach specjalistycznych (pulmonologicznej, audiologicznej) i w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). 

Specjalizację z pediatrii realizowała w Klinice Pediatrii i Żywienia i Chorób Metabolicznych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (IP-CZD). Specjalizację z Pulmonologii realizowała pracując w Oddziale Pulmonologii i Alergologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury oraz w Poradni Pulmonologicznej IP-CZD.

Aktualnie pracuje na Oddziale Pulmonologii Dziecięcej w Mazowieckim Centrum Leczenia Gruźlicy i Chorób Płuc w Otwocku oraz w Przychodni POZ w Józefowie. 

W Małym Gabinecie Lekarskim przeprowadza konsultacje specjalistyczne z zakresu pulmonologii dziecięcej, oraz realizuje wizyty pediatryczne. 

Zajmuje się diagnostyką nieinwazyjną chorób płuc: wykonuje badanie USG, spirometrię. 

Prywatnie Magda jest mamą piątki dzieci, biegaczką oraz pasjonatką literatury. Aktywnie promuje powszechne czytanie dzieciom od maleńkości:)

DOMINIKA

 Dominika Łydkowska-Jastrzębska jest fizjoterapeutką i doradczynią noszenia ClauWi.
Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Interesuje się wspieraniem rozwoju ruchowego najmłodszych, wsparciem fizjoterapeutycznym dla kobiet po porodach z różnym finałem – siłami natury i drogą cesarskiego cięcia.

Powinniście wiedzieć, że Dominika przywiązuje niemowlaczka do siebie chustą, szybciej, niż trwa rozłożenie każdego wózka Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, żeby sprawnie i bezpiecznie dla dziecka korzystać z bliskości, jaką daje noszenie w chuście – Dominika z pewnością cierpliwie i do skutku pomoże ci opanować sztukę motania! Prywatnie Dominika jest żoną, fanką gier planszowych i gotowania.

 

EWA

Ewa Kamińska El-Hassan – magister położnictwa, Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna, Licencjonowana Dietetyczka, wykładowczyni akademicka, a przede wszystkim Mama karmiąca. Jej rozprawa doktorska dotyczy… Mleka, a jakżeby inaczej! Jej wiedza o mleku kobiecym jest zadziwiająca i wykracza daleko poza wyliczankę jego właściwości i zalet zdrowotnych. Potrafi odkryć przed rozmówcą setki niesamowitych właściwości tego pokarmu, przez co staje się jasne, dlaczego mleko stał się dla Ewy ulubionym materiałem rozważań naukowych i tematem jej licznych publikacji.

Na co dzień pracuje w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie zajmuje się edukacją, wspieraniem i rozwiązywaniem problemów laktacyjnych u Mam w początkach ich Mlecznej Drogi. Do wszystkich konsultacji podchodzi holistycznie: uwzględniając każdy aspekt funkcjonowania relacji mama-dziecko, dziecko-rodzina. Ewa jest również dietetykiem, który pomoże Wam w oswojeniu tematu rozszerzania diety u niemowląt, żywienia małych dzieci oraz odżywiania w okresie ciąży i laktacji.

Ewa wybrała dla Was najwygodniejszy fotel do karmienia i służy Wam swoją wiedzą, doświadczeniem i wsparciem w Małym Gabinecie Lekarskim!