Drodzy! W związku z panującym sezonem infekcyjnym i galopującą pandemią, przypominam o zasadach przyjęć w Małym Gabinecie Lekarskim.

W trakcie wizyty dzieci przychodzą z jednym opiekunem, a czas kontaktu ograniczamy do niezbędnego minimum.

Pamiętajcie, że po Was do gabinetu wchodzą kolejni pacjenci i potrzebujemy przynajmniej piętnastu minut, żeby przygotować dla nich gabinet tak, jak był od przygotowany dla Waszego dziecka.

Odpowiadając Wasze pytania: promiennik lampy UVC włączony w gabinecie, nie szkodzi Waszym dzieciom, lampa bezpośrednia jest wyłączana w trakcie wizyty.

Personel w trakcie przyjmowania dzieci z objawami infekcji każdorazowo jest dodatkowo zabezpieczony, ale niezależnie od przyczyny wizyty Waszego Dziecka w gabinecie, prosimy również opiekuna o stosowanie się do zaleceń noszenia masek, dezynfekcji rąk.

Prawdopodobnie każdy już słyszał o kimś zakażonym, być może sami przechodzicie infekcję i podejrzewacie u siebie zakażenie koronawirusem. Potęguje to społeczne napięcie i stres, związany z dezorganizacją różnych instytucji, w tym miejsc pracy i placówek oświatowych, których funkcjonowanie wielu osobom pozwala na normalną aktywność zawodową.

Bardzo Was proszę o rozważne organizowanie własnym dzieciom opieki. Jeśli u Waszych Dzieci występują objawy infekcji, albo przebywają one w izolacji z powodu kontaktu z zakażonym kolegą/koleżanką, dziadkowie, szczególnie ci wiekowi, którzy zwykle stanowili filar awaryjnej opieki, niekoniecznie są najlepszym wyborem na ten czas.

Większość Waszych Dzieci, która aktualnie choruje “przeziębieniowo” ma pospolite “sezonówki” (różne rodzaje infekcji dróg oddechowych, przewodu pokarmowego), ale i tak: każde dziecko z objawami musi zostać w domu. Część wymaga badania lekarskiego, a Wam z tytułu opieki nad chorym dzieckiem przysługuje zwolnienie lekarskie.

Obserwujcie również siebie. Objawy zakażenia koronawirusem nie muszą ograniczać się do duszności, kaszlu i gorączki. Bywają niespecyficzne: prezentują się jako silne bóle głowy (zatok), bóle mięśni, zaburzenia czucia węchu, lub smaku, dreszcze, biegunka.

Bądźcie czujni, odpowiedzialni i starajmy się przeczekać ten czas w dobrej kondycji, pamiętając o profilaktyce chorób infekcyjnych: szczepieniach, spacerach, zdrowiej diecie, zdrowym śnie i ograniczaniu stresów.

W małym Gabinecie nie doliczamy dodatkowych opłat na środki ochrony osobistej personelu.  Do wizyt weekendowych i późno-wieczornych (po 21:00) – doliczamy opłatę 50zł, dlatego zachęcamy do korzystania z naszych usług w ciągu tygodnia. 

 

Pozdrawiamy Was serdecznie i zdrowo!