Pandemia zdezorganizowała praktycznie każdą dziedzinę naszego życia, ale to nie oznacza, że nasze potrzeby zdrowotne nagle zniknęły.

Wciąż ważne jest podejmowanie działań profilaktycznych, wykonywania planowych badań, które nie zawsze mogą poczekać do zakończenia pandemii. Warunkiem koniecznym jest teraz zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, które wymusiły zmiany w zasadach korzystania z usług w Małym Gabinecie Lekarskim. 

 

Przedstawiam zasady funkcjonowania Małego Gabinetu Lekarskiego w czasach Pandemii.

Wizyta składa się z 3 etapów:

 1. Rozmowa telefoniczna: zebranie wywiadu, ustalenie, czy jest możliwa pomoc online (teleporada). Bardzo proszę o informowanie, jeśli dziecko lub opiekun miał kontakt z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 
 2. Badanie lekarskie wg zasad:
  1. dziecko wchodzi na badanie z jednym opiekunem
  2. rodzic zobowiązany jest do okrycia ust i nosa (maseczka)
  3. dziecko – w zależności od tolerancji takiego zabezpieczenia twarzy również może skorzystać z takiej ochrony.
  4. dezynfekcja rąk przed wejściem do gabinetu
  5. w trakcie wizyty ograniczamy rozmowy do minimum
 3. Rozmowa telefoniczna po wizycie (wytłumaczenie zaleceń, omówienie wyników badań). Kartę z wizyty rodzice dostają za pośrednictwem e-maila (w formie PDF). 

W gabinecie na stałe jest włączona przepływowa lampa biobójcza (zakryty promiennik), która oczyszcza powietrze z drobnoustrojów. Po każdym dniu przyjęć włączam naświetlanie UVC.

Odstępy czasowe między wizytami są wydłużone do 1 godziny. 

Ma to na celu:

 • unikanie przebywania jednoczasowo większej ilości osób w poczekalni gabinetu
 • zostawienie czasu na przygotowanie gabinetu, dezynfekowanie powierzchni kontaktu (głowic, klamek, krzeseł, wagi, leżanki, ect.)

Proszę uprzedzić dziecko, że w trakcie wizyty lekarz będzie wyglądał “dziwnie”. Badanie wymusza na nas bezpośredni, fizyczny kontakt, co sprawia, że dla bezpieczeństwa obu stron lekarz ma na sobie niezbędne środki ochrony osobistej.

Na czas pandemii w gabinecie i w poczekalni staramy się nie karmić dziecka, ograniczamy korzystanie z zabawek. Przychodzimy na konkretną godzinę i wychodzimy możliwie szybko po wizycie. 

Jeśli tylko możesz – zostań w domu!  Jeśli tylko mogę: pomogę online! A jeśli jest taka konieczność: zobaczymy się w Małym Gabinecie w najbardziej bezpieczny sposób.

Mały Gabinet Lekarski dokłada wszelkich starań, żeby w tym trudnym czasie świadczyć usługi medyczne możliwie w najbardziej bezpieczny sposób dla Małych Pacjentów.